Čištění a příprava klimatizace

Klimatizace - Kia Kladno

ČISTĚNÍ A PŘÍPRAVA KLIMATIZACE S VÝMĚNOU KABINOVÉHO FILTRU

 

Čistý vzduch nevidíte, ale rozhodně ho můžete dýchat.

Naše služby zajistí čistotu a svěžest interiéru vašeho vozu Kia.

Kolik neviditelných pasažérů cestuje s vámi?

 

I když váš vůz Kia vypadá zvenku i zevnitř čistě, mohou se v něm nacházet nevítaní pasažéři.
​Bakterie, viry a různé znečišťující látky ve vzduchu jsou pouhým okem neviditelné a běžný vůz pro ně představuje ideální domov:

 

Klimatizace - Kia Kladno

382 druhů bakterií (přibližně)
​na centimetr čtvereční v běžném voze

Klimatizace - Kia Kladno

356 druhů bakterií (přibližně)
jen na řadicí páce

Klimatizace - Kia Kladno

850 druhů bakterií (přibližně)
​v zavazadlovém prostoru vozu

Bakterie, viry, pyl a plísně pronikají do vašeho vozu prostřednictvím ventilačního a klimatizačního systému kabiny.
Jakmile se ocitnou v kabině, mohou řidiči a cestujícím způsobovat různé problémy od nepříjemných až po nebezpečné.

Mezi ně patří:

Klimatizace - Kia Kladno

Originální kabinový vzduchový filtr Kia

 

Klimatizace - Kia Kladno

Jak čistý vzduch chcete mít ve Vašem autě Kia?

Originální vzduchové filtry Kia pomáhají eliminovat nepříjemné pachy, plyny a alergeny.
Vyberte si ze standardního kabinového filtru pevných částic, filtru s aktivním uhlím (ideální pro osoby trpící alergií na prach a astmatiky) a bionického filtru (odolný vůči bakteriím a růstu plísní).
Získejte to, co je pro Vás nejdůležitější.

Klimatizace - Kia Kladno

 

Kia originální kabinový vzduchový filtr

Standardní kabinový vzduchový filtr Vašeho vozu Kia je navržen tak, aby filtroval vzduch vstupující do vašeho vozidla. Aby byla zajištěna jeho účinnost, vyžaduje pravidelnou údržbu a výměnu. Kabinový vzduchový filtr by měl být vyměněn nejméně každé dva roky nebo 30 000 km podle plánu údržby.

 

Kia originální kabinový vzduchový filtr s aktivním uhlím

Tento nový Kia kabinový filtr s aktivním uhlím kromě účinného a dlouhodobého filtrování škodlivých částic poskytuje další vrstvu obrany s vrstvou aktivního uhlí. Tato vrstva pohlcuje nepříjemné pachy a potenciálně škodlivé plyny, jako je benzen a ozon, takže do kabiny vstupuje čistší a čerstvější vzduch.

Klimatizace - Kia Kladno

Klimatizace - Kia Kladno

 

Kia originální kabinový bionický vzduchový filtr

Dopřejte sobě jen to nejlepší! Tento nový binonický filtr poskytuje nejvyšší úroveň ochrany Vám i Vašemu vozu Kia. Bionický filtr zachycuje téměř 100% jemného prachu a alergenů o velikosti dvou mikronů nebo menších. Rovněž odstraňuje mikrospory plísní ze vzduchu, než se dostanou do kabiny.

Jak funguje kabinový vzduchový filtr

Originální kabinový vzduchový filtr Kia obsahuje filtrační médium.
Toto médium zachytí částice ve vzduchu předtím, než proniknou do ventilačního a klimatizačního systému a najdou si cestu do interiéru vozu.

Klimatizace - Kia Kladno

Zachycené částice časem ucpou filtr, a omezí tak proudění vzduchu. Tím se snižuje účinnost a efektivnost klimatizačního a ventilačního systému a rovněž mohou do klimatizačního systému proniknout alergeny a prach. Proto je nezbytné pravidelně čistit váš klimatizační systém a pravidelně měnit kabinový vzduchový filtr.

Proč zvolit originální kabinový vzduchový filtr Kia?

Je také důležité vyměnit kabinový vzduchový filtr ve vašem voze Kia za nový originální kabinový vzduchový filtr Kia, který je navržen a zkonstruován speciálně pro váš model Kia. Jeho dokonale přesný tvar nezanechává žádné mezery, kterými by znečištěný vzduch mohl proudit kolem filtru. Optimální tloušťka a povrchová plocha – s ideálním počtem a velikostí pórů – zajišťuje účinnou filtraci s dostatečným průtokem vzduchu.

Možnosti čištění interiéru přispívající k ochraně zdraví a pohodlí na cestách

Pravidelná výměna kabinového vzduchového filtru je důležitá pro zajištění čistšího a svěžejšího vzduchu v klimatizačním a ventilačním systému vašeho vozu Kia a pro zachování čistšího interiéru vozu. Někdy však samotná výměna filtru nestačí. Z tohoto důvodu doporučujeme také dezinfikovat klimatizační systém a vyčistit interiér vozu ozónem.

Klimatizace - Kia Kladno

 

Dezinfekce klimatizačního systému

Důkladné čištění klimatizačního systému pomocí výkonného dezinfekčního spreje likviduje bakterie a znečišťující látky, které se již nachází uvnitř vozu.

 

Zařízení pro dezinfekci kabiny

Čištění ozónem představuje vysoce účinný proces dezinfekce kabiny. Speciální přenosné zařízení vytvářející ozón, které je umístěno v kabině, přitahuje a pomocí oxidace ničí viry, bakterie a plísně, čímž eliminuje jejich škodlivé účinky.

Klimatizace - Kia Kladno

 

 

Autorizovaný dealer Kia a servis vozů Kia

Klimatizace - Kia Kladno

 

 

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY

  • Když interiér mého vozu Kia vypadá čistě, je skutečně čistý?

Bakterie, viry a znečišťující látky jsou pouhým okem neviditelné. Takže ačkoli váš vůz Kia vypadá na pohled čistě, budou se v něm i přesto nacházet a mohou způsobovat zápach, alergie nebo jiné problémy.
 

  • ​Proč je třeba měnit kabinový vzduchový filtr?

V průběhu času bude filtr čím dál méně účinný, jelikož se ucpává filtrovanými částicemi. To omezuje proudění vzduchu ventilačními otvory v kabině a umožňuje prachu a alergenům pronikat do klimatizačního systému a následně cirkulovat v kabině.
 

  • ​​Jaké jsou výhody originálního kabinového vzduchového filtru Kia?

Jelikož je originální filtr navržen a zkonstruován speciálně pro váš vůz Kia, vyznačuje se dokonale přesným tvarem. To znamená, že nezanechává žádné mezery, kterými by nefiltrovaný vzduch mohl proniknout do kabiny. Filtr má rovněž optimální tloušťku a povrchovou plochu s ideálním počtem a velikostí pórů, což zajišťuje perfektní rovnováhu mezi filtrací a prouděním vzduchu.
 

  • ​Je výměna kabinového vzduchového filtru v mém voze Kia jedinou možností?

Originální kabinový vzduchový filtr Kia je velmi účinný při odstraňování nežádoucích znečišťujících látek, mikroorganismů a dráždivých látek ze vzduchu. Účinnost jakéhokoli filtru však časem nevyhnutelně klesá, což umožňuje znečišťujícím látkám, mikroorganismům atd. skrz něj projít. A jakmile se bakterie nachází uvnitř kabiny, lze je odstranit pouze pomocí speciálního vybavení, jako je silný dezinfekční sprej nebo vysoce účinné čištění ozónem.
 

  • ​ Kde se mohu dozvědět více informací o způsobu zajištění čistšího interiéru mého vozu Kia?

Obraťte se na naše vyškolené servisní techniky u vašeho preferovaného autorizovaného dealera Kia.

 

 

MKD Kladno, s.r.o.
Autorizovaný dealer Kia a servis vozů Kia
Prodej:
Ke stadionu 2105
272 01 Kladno
Po - Čt: 8:00 - 16:30
Pá: 8:00 - 16:00
So - Ne: zavřeno 
Servis:
Ke stadionu 2105
272 01 Kladno
Po - Čt: 8:00 - 16:30
Pá: 8:00 - 16:00